Turecké akvaparky

Nabídka akvaparků

Na tureckém území, stejně jako v dalších turistických destinacích podél pobřeží Středozemního moře, se jejich návštěvníci často střetávají s hotely a dalšími ubytovacími zařízeními, které mají ve svém příslušenství zahrnuty jednoduché, ale někdy i docela velké rozehlé, akvaparky. A v každém z nich se dá užít spousta nejrůznějších vodních hrátek. S nimi jde samozřejmě ruku v ruce hromada zábavy na klouzačkách, tobogánech a dalších vodních atrakcích. Některé hotely v Turecku svým hostům nabízejí už i celé umělé řeky. Kladem je, že v takových hotelích mají ti nejmenší téměř celý den co dělat. Jejich rodiče pak nemusejí utrácet další peníze za jiný způsob zábavy pro své děti.

Zábava mimo hotely

Jak se však zachovat v případě, že vodní zábavní park u hotelu není? Nebo je, ale pro potřeby konkrétního klienta není dostatečný či hoteloví hosté požadují vedle těch stávajících i další atrakce? Pak je potřeba přeci jenom sáhnout do peněženky a vypravit se do některého z velkých akvaparků. Ve většina případů se v blízkosti letoviska, kde takoví turisté tráví svou dovolenou v Turecku, nějaký takový akvapark nachází. Podél pobřeží Turecka je k nalezení velkých akvaparků hned několik. Výhodou je, že rozlehlejší vodní zábavní parky zajišťují svým návštěvníkům hromadné svozy z konkrétních letovisek a cena za dopravu tam i zpět je již v ceně vstupného.

Přehled tureckých akvaparků

A akvaparků je po celém Turecku skutečně hodně. Podle abecedy mohou turisté na dovolené v tureckých letoviscích, a to na břehu jak Středozemního, tak i Egejského moře, navštívit u Alanyie 2, v Antalyi 3, na Bodrumu dva, ve Fethiyi dva, v Istanbulu jeden, v Izmiru dokonce 5, Kemer má 2, v Marmarisu dva a v Side 3. V každém z nich si jejich návštěvníci užijí spoustu zábavy. A to nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod. Adrenalin bude každému kolovat v žilách na krkolomných skluzavkách, dlouhých tobogánech, šíleném kamikaze nebo dokonce 40-timetrovém twisteru s černou dírou. Na nejmenší tady apk čekají různobarevné skluzavky a malé mělké bazénky, plné dětských prolézaček.

Atrakce

Některé zábavní parky v Turecku mají též delfinária. V nich je možno se, vedle řady akvárií a bazénků s různými mořskými živočichy, podívat třeba i na představení s delfíny a dalšími mořskými tvory. Kdo si troufne a bude mít štěstí, může si s delfíny i zaplavat. Takový zážitek, jako je návštěva delfinária, se pro turisty na dovolené obvykle stává unikátním zážitkem. A to nejen v Turecku.

Vstupné

Vstup do zábavních parků se značně odlišuje místo od místa. Dospělí často platí asi 35 Eur, děti ve věku 7 – 12 cca. 25 Eur a nejmenší okolo 20 Eur. Je pravdou, že ceny jsou poměrně vysoké, ale za tuto částku pak návštěvníci prožijí v akvaparku celý den a dostanou i malé občerstvení.