Dovolená v Antalyi

Kouzelné město

Antalya, malebné město hned přímo na pobřeží Středozemního moře, je ideální ke strávení letní dovolené. Současně je též jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Turecka. Antalya se nachází v jeho jihozápadní části, v oblasti nazývané Turecká riviéra. Místo určitě potěší každého, kdo do těchto míst přicestuje strávit svou letní dovolenou. Na jedné straně omývají Antalyi průzračně čisté vody Středozemního moře. Ze strany druhé strany se města takřka dotýkají majestátné hory pohoří Taurus. Antalya je pro turisty, co si zvolili jako cílovou destinaci ke své dovolené Turecko, takřka nevyčerpatelnou zásobárnou přírodních krás, působivých přírodních scenérií a bohaté historie.

Příznivé počasí

Během celého roku se tady teploty drží v rozmezí 20 až 30 stupňů Celsia. Obloha je v letních měsících téměř bez mráčku a srážky jsou zde naprosto výjimečné. Je tak ideálním místem pro dovolenou pro turisty všech věkových kategorií, protože tady se nestane, aby dovolená někomu propršela. V některých propagačních materiálech je Tureckou riviérou nazývána oblast pouze v těsné blízkosti města Antalya.

Rozvíjející se cestovní ruch

Region Antalya prošel od začátku četnými změnami. Hlavním důvodem byl požadavek na to, aby oblast byla schopna uspokojit potřeby a přání i těch nejnáročnějších klientů, trávících dovolenou na jižním pobřeží Turecka. Nyní se již dá konstatovat, že současní rekreanti navštěvují turecké středisko Antalya už s tím, že zde na dovolené dostanou všechny služby, které mohou očekávat.

Zachované tradice

Zdejší obyvatelé ale i dnes žijí původními obyčeji. Návštěvníci Antalye tady stále ještě mohou potkat místní, žijící původním stylem života. Bylo by však chybou si myslet, že Antalya je pro turistiku atraktivní pouze během léta. Tento region je totiž turisty hojně navštěvován i v průběhu zimy. Díky poměrně stálému počasí po celý rok je tu totiž možné během jednoho dne relaxovat u moře a zbytek dne trávit na lyžích v nedalekém středisku.

Koupání v Antalyi

Pláží je k nalezení v Antalyi hned několik. Záleží jen na turistovi, jakou pláž si vybere. Návštěvníci Antalye nejčastěji volí pláž podle vzdálenosti od svého hotelu či apartmánu. A pak také podle toho, jaké aktivity na pláži očekávají. Jiná přání a požadavky mívají turisté, kteří dávají přednost odpočinku a relaxaci v horkém písku u šplouchajícího moře a jiná mají jedinci, co chtějí v Turecku prožít dovolenou, při které se rozhodně nebude pouze válet na pláži.

Ubytování

Fantastická krajina s horami vytváří z oblasti Antalya ideální odpočinkovou kulisu. V celém okolí Antalye se nalézají útulná ubytovací zařízení všech kategorií. Kdo na dovolené kouká na rozpočet, najde si tady ubytování za příznivé ceny. Ale ani turisté, vyhledávající na dovolené u moře kvalitní a drahé hotely, se nemusí bát. Protože i v Antalyi a jejím okolí se nalézají i skutečně působivé pětihvězdičkové hotely, splňující veškeré požadavky na komfort a luxus svých hostů.

Nakupování

Čas dovolené se dá v Turecku trávit různě. Blízké městečko vábí k procházkám a k nákupům v obchodech se suvenýry, oblečením a šperky. Za vyzkoušení stojí také návštěva některého místního trhu, jež jsou otevřeny až do pozdních hodin.

Památky a historie

Ceny jsou v Turecku, podobně jako v celém arabském světě, smluvní. A tak je třeba se připravit na to, že finální cenu bude nutné usmlouvat. Za návštěvu stojí v regionu Antalya také staré centrum města, archeologická naleziště a křivolaké romantické uličky, vedoucí až do přístavu. Ve vzdálenějším okolí jsou pak k vidění vodopády, soutěsky a jeskyně.