Kde se v Turecku potápět?

Potápění v Turecku

Hezké a opečovávané pláže, azurově modrá voda, spousta zábavy, historické památky, ale i zážitky jsou hlavními důvody turistů, kteří se i v tomto roce rozhodli vycestovat na dovolenou do jedné z evropských popřípadě jiných zahraničních destinací. Vzrůstající popularitě se těší kurzy s výukou potápění, které každým rokem využívá i několik tisíc českých občanů.

Ani tuto letní sezónu nebude skutečnost s největší pravděpodobností odlišná a k oblíbeným potápěčským cílům bude samozřejmě opět patřit Turecko a jeho vyhlášené potápěčské lokality. Oblast Turecké riviéry je známá svými čistými plážemi a azurově modrým mořem. Právě proto si ji ke svým začátkům s potápěním vybírá spousta zájemců o potápění. Nejoblíbenější a často navštěvovaná letoviska v Turecku jsou Alanya, Antalya, Marmaris či Bodrum.

Jak se dostat na lokalitu?

Nejoblíbenějším způsobem, který návštěvníci Turecka preferují k cestě za potápěním, bývá zapůjčení člunu. Vydají se dále od pobřeží Turecka a tam na ně čeká moře tak průzračné, že z lodě bývá často vidět až na dno.

Právě v takových hloubkách je možné v absolutní samotě pozorovat hejna ryb a mořských živočichů. Při příznivých podmínkách lze zahlédnout karety obrovské a karety obecné, stejně jako hejna delfínů, kteří rádi doprovázejí lodě a vyskakují nad mořskou hladinu. Velkou výhodou Turecka je skutečnost, že se dá potápět v průběhu celé sezóny, od dubna do podzimu.

Potápění na Turecké riviéře

Zájezdy do Turecka bývají v nabídkách českých cestovek na prvních místech co se týče oblíbenosti. Hezká řádka turistů preferuje Tureckou riviéru coby místo pro nabytí prvních zkušeností s potápěním. Navíc si mohou na místě výstroj vypůjčit a absolvovat potápěčský kurz.

Potápěčské lokality na Egejské riviéře

Vyhledávaným potápěčským místem bývá poloostrov Gallipoli, protože v jeho okolí se nalézají vraky lodí z dob války o toto území. Ruiny antických staveb lze naopak spatřit v Bodrumu. Pozor však na tuto oblast, zde je potápění povoleno jen v určitých místech. Velkým potápěčským bonbónkem je pak ostrov Kek, kde je možné zkoumat pod hladinou potopené město, vraky lodí nebo jeskyně zatopené vodou.