Kam na Tureckou riviéru

Turecká riviéra náleží k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem ke strávení letní dovolené v oblíbeném Turecku. Nachází se na jihu Turecka a podél jejího písečného pobřeží šplouchají a ve píscích místních pláží se rozbíhají vlny Středozemního moře.

Stále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou přitahují na dovolenou na Tureckou riviéru každým rokem více a více turistů. Kromě dlouhých pláží a celé řady antických a středověkých památek je čas strávený na Turecké riviéře také o poznávání přírodních zajímavostí a výtvorů. Spousta z nich se jinde na světě nenachází a jejich návštěva je pro turisty na dovolené jedinečným zážitkem.

Hlavní ubytovací kapacity byly povětšinou vybudovány podél pobřeží a turistům na dovolené na Turecké riviéře garantují výbornou vybavenost. Pomyslným středobodem celé Turecké riviéry je město Antalya. Její dějiny sahají až dvě tisíciletí do minulosti a skoro všude je tady během dovolené možné nalézt něco zajímavého.

Z jedné strany lemuje Antalyi mohutné horstvo Taurus. Pohoří je kombinace strmých a drsných hor s úchvatnou florou a faunou. Do hor turisté často podnikají z Antalye během dovolené nejrůznější výlety. Vyhledávané bývají i cesty s průvodcem, neboť skýtají možnost během tůry po vrcholcích Taurusu zažít něco výjimečného.

Letoviska Turecké riviéry se těší stoupající přízni turistů z celého světa a Side je typickým příkladem takového prázdninového střediska. Městečko se nachází cca. 75 km od Antalye a pláže jsou zde s písčitým a oblázkovým povrchem. Už během vstupu do města si návštěvníci na dovolené mohou připadat jako by se obrátili v čase o několik století zpět.

Starověký amfiteátr a impozantní hradby kolem města by měl určitě navštívit každý, kdo do Side vkročí nebo v blízkém okolí tráví dovolenou. Side se nalézá na poloostrově, jež je ze všech stran obklopen mořem. To je velkým bonusem ve vztahu k vodním sportům, kterých si tu návštěvníci mohou užít dosytosti.

Kemer býval kdysi jen malou rybářskou vesničkou. Dnes jde o městečko s velkým jachetním kotvištěm, oblíbeným u bohaté klientely. Není tak živé jako ostatní střediska Turecké riviéry a to si pochvalují především rodiny s dětmi. Vedle pohody návštěvníky určitě potěší též místní vodní zábavní park a především mezi nejmenšími je proslavené kemerské delfinárium.

Belek je relativně nové a vcelku moderní středisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou bylo započato teprve v 80. letech 20. století. Hotely jsou na vysoké úrovni a populárním místem je hlavně pro vyznavače golfu. National Golf Club je nejvybavenější hřiště na golf v Turecku.

Turecká riviéra je zkrátka místem, kde se dá strávit vysněná dovolená u moře bez rozdílu věku.