Dovolená v Antalyi

Antalya, malebné město hned přímo na pobřeží středozemního moře, ideální ke strávení letní dovolené, a asi též nejnavštěvovanější letovisko Turecka, se nachází v jeho jihozápadní části. Místo určitě osloví každého, kdo do těchto míst přicestuje na dovolenou. Na jedné straně omývá Antalyi Středozemní moře a z druhé strany se jej takřka dotýkají majestátné hory Taurus. Antalya je pro turisty na dovolené v Turecku nevyčerpatelnou zásobárnou krás přírody, působivých přírodních scenérií a bohaté historie.

Během celého roku se tady teploty drží v rozmezí 20 až 30 stupňů a obloha je téměř bez mráčku. Je dobrým místem pro dovolenou pro turisty všech věkových kategorií a oblast Antalya bývá také často nazývána Tureckou riviérou.

Region Antalya prošel od začátku četnými změnami tak, aby dokázal uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších klientů, trávících dovolenou na jižním pobřeží Turecka. Současní rekreanti navštěvují středisko Antalya už s tím, že zde na dovolené dostanou všechny služby, které mohou očekávat.

Zdejší obyvatelé ale i dnes žijí původními obyčeji a starým stylem života. Antalya je turisty hojně navštěvovaná i v průběhu zimy. Díky poměrně stálému počasí po celý rok je možné během jednoho dne relaxovat u moře a zbytek dne trávit na lyžích v nedalekém středisku.

Pláží je k nalezení v Antalyi hned několik. Záleží jen na turistovi, jakou pláž si vybere a jaké aktivity na dovolené očekává. Stejně jako zda dá přednost odpočinku a relaxaci nebo zda má v plánu v Turecku prožít dovolenou, při které se rozhodně nebude pouze válet na pláži.

Fantastická krajina s horami vytváří ideální odpočinkovou kulisu. V celém okolí Antalye se nalézají útulná ubytovací zařízení všech kategorií. Ani turista, vyhledávající na dovolené u moře kvalitní a drahé hotely, se nemusí bát, protože se tady nalézají i skutečně působivé pěti-hvězdičkové hotely, splňující veškeré požadavky svých hostů.

Čas dovolené se dá v Turecku trávit různě. Blízké městečko vábí k procházkám a k nákupům v obchodech se suvenýry, oblečením a šperky. Za vyzkoušení stojí také návštěva některého místního trhu, jež jsou otevřeny až do pozdních hodin.

Ceny jsou zde smluvní a tak bychom se měli připravit na to, že si finální cenu bude nutné usmlouvat. Za návštěvu stojí také staré centrum města, archeologická naleziště a křivolaké romantické uličky, vedoucí až do přístavu. V nedalekém okolí jsou pak k vidění vodopády, soutěsky a jeskyně.