Kemer, Turecká riviéra

Letovisko Kemer

Z nenápadné vesničky Kemer v Turecku se během posledních let vyklubalo moderní letovisko pro letní dovolenou u moře. Kemer charakterizují v první řadě krásné přírodní scenérie, průzračně čisté Středozemní moře, dlouhé pláže a na pozadí všeho tyčící se pohoří Taurus západně od města. Toto letovisko bývá mnohými turisty a znalci tureckého pobřeží považováno za jedno z nejkrásnějších středisek v Turecku vůbec a je tady možné prožít úžasnou dovolenou.

V průběhu letní sezóny dovolených u moře bývá v regionu kolem Kemeru poměrně horko a teplo. Navíc se přidává i značná vzdušná vlhkost a tak si tu mohou turisté na dovolené někdy připadat jako v sauně.

Národní park Olympos

Pokud se návštěvníci Kemeru, kteří tady tráví dovolenou, rozjedou na výlet za poznáním do národního parku Olympos, mohou v něm zhlédnout minimálně dvě zajímavá místa. Prvním jsou ruiny starověkého města Olympos, v němž určitě stojí za návštěvu hrobky, sarkofágy a basilikum. Druhou zajímavostí je pak stráň zvaná Chimera, ze které občas šlehají ohně.

Tato atrakce je zapříčiněna přírodními úniky zemního plynu. Ten uniká z podzemních ložisek a následně se vznítí. Tato podívaná je velmi působivá především za soumraku. Kemer se proslavil také největším počtem volně žijících delfínů Středozemního moře, na něž se turisté vyplouvají pravidelně dívat na lodní výlety.

Vybavenost Kemeru

V městečku se návštěvníci setkávají s velkým počtem obchůdků s nejrůznějšími upomínkovými předměty, restauracemi, kavárnami a diskotékami, jež jsou otevřeny až do brzkých ranních hodin. Diskotéky se ve většině případů konají pod širým nebem.

Kontrast pláží s bílým pískem v okolí Kemeru na jedné straně a hornaté krajiny na straně druhé je ideální kombinací pro strávení dovolené u moře ve velmi příjemném prostředí. To ještě podtrhuje skutečnost, že vzduch v okolí navíc krásně voní po vavřínech.

Netradiční ubytování v Kemeru

Akčním jedinců nabízí turecký Kemer zajímavou zpestření dovolené v zdejší aktivní hippie komunity. Noc mohou turisté strávit buď ve stromových domcích, nebo v závěsné houpací síti. V podstatě jde o takové ne úplně klasické ubytování a přenocování. Pozor je ovšem třeba dát na vodní dýmky, protože ty zde bývají často plněné marihuanou.

Dovolenou v Kemeru nebo v jeho okolí jde strávit jak na standardním leteckém zájezdu k moři, tak lze tuto krajinu objevovat z paluby některé lodě či v rámci itineráře jednoho ze zájezdů za poznáním Turecka.