Turecký Belek

Dovolená v Beleku

V centrální části Turecké riviéry leží hezké přímořské letovisko Belek. Nachází se na pobřeží Středozemního moře a zdejší hotely bývají považovány za jedny z nejluxusnějších plážových tureckých resortů, jež jsou schopny pro své hosty vykouzlit tu nejluxusnější dovolenou. V Beleku byly nově postaveny hotelové komplexy, které se hrdě hlásí k těm nejlepším a nejluxusnějším 4 – 5 hvězdičkovým ubytovacím kapacitám v celém Turecku. Od životem kypící Antalye je Belek vzdálen jen 30 kilometrů.

Belek a golf

V okolí Beleku je postaveno šest známých hřišť na golf. Zkušení golfoví hráči tady tak mohou strávit svou ideální dovolenou. Hřiště a zázemí se nachází v příjemném prostředí a tak je zde možné strávit příjemný sportovní pobyt plný aktivit a čas prožít venku na zdejších greenech.

Belecké pláže

V letovisku Belek se nachází vskutku dlouhé písečné pláže. Ty jsou orientovány na jih a je na nich možné si najít i liduprázdné úseky k bezstarostnému opalování. Nejdelší belecká pláž dosahuje délky úžasných 16 kilometrů, má krásný jasně bílý písečný povrch a patří mezi jednu z nejhezčích a také nejčistších tureckých pláží.

Výbornou čistotu pláží letoviska Belek si oblíbily i mořské želvy Caretta Caretta. Ty se k plážím Beleku rok co rok vrací klást vajíčka. Vzhledem k této skutečnosti je ovšem třeba v některých místech dodržovat jistá omezení, přijatá na ochranu těchto vzácných mořských plazů.

Belek je známý i svým pozvolným vstupem do moře. A tak si tu mohou užívat vodních radovánky i ti nejmenší cestovatelé. V případě, že někoho začne trochu nudit slunění se pod středomořským sluncem, může vyzkoušet jeden z mnoha vodních sportů. K nejoblíbenějším patří parasailing, jízda na banánu, šlapadla, loďky či vodní skútr.

Památky v Beleku

V centru starého Beleku turisté často obdivují starobylé antické hrady a Hadriánovu bránu. Během léta spousty návštěvníků směřují i do blízkého Aspendu. V něm se dá vidět živé hudební vystoupení či divadelní hra v nejzachovalejším římském amfiteátru na světě. Pouze 15 kilometrů od města Belek je pak možné ještě prozkoumat zbytky starověkého města Perge.

I když se dá dovolená v Beleku prožít luxusním způsobem, finančně nevyjde (nebo spíše nemusí vyjít) ani tak draho, jako na jiných místech Turecka. Své dny dovolené tady tráví turisté obvykle v komfortních hotelech, obklopeni členitými hotelovými bazény, čistým azurově modrým mořem s krásnými bílými plážemi a pod paprsky horkého středomořského sluníčka.