Letovisko Side

Dovolená v Side

Metropole Side již několik desetiletí patří mezi nejoblíbenější střediska pro dovolenou na Turecké riviéře. Nalézá se cca. 75 kilometrů na východ od Antalye a řadí se k největším z tureckých měst. Jeho služby a vybavenost nadchne každého turistu, přijíždějícího do této části Turecka. Tato skutečnost je zřejmě jedním z hlavních důvodů, proč si turisté středisko Side obvykle vybírají jako destinaci pro strávení letní dovolené u moře.

Čas dovolené, prožitý v Side, turisté obvykle charakterizují jako možnost užívat si azurově modrého a čistého moře, dostatek slunečního svitu a v neposlední řadě též nádherné pláže. Kromě odpočinku na břehu moře slibuje Side turistům, zajímajícím se o dovolené o historii a antiku, spoustu možností, kam se vydat na výlet za poznáním.

Nové a staré Side

Turecké letovisko Side se dá rozdělit na dvě hlavní městské části. Jednou je nová část, kde byly postaveny nové hotely a kde je také ubytovaná většina turistů na dovolené v tomto regionu. Druhou pak část historická, kde je možné prozkoumávat starověké ruiny, historické vykopávky a staré domky s obchody. Každá z nich má svůj půvab a určitě stojí za prohlédnutí obě dvě. Z nejpopulárnějších objektů se sluší jmenovat minimálně impozantní amfiteátr Aspendos, ve kterém se při troše štěstí dá shlédnout i nějaké představení.

Koupání a pláže v Side

Pláž je tu oblázková i písčitá, záleží pouze na tom, na jaké straně letoviska se turisté, trávící tady svou dovolenou u moře, právě nalézají. Obě dvě poskytují turistům širokou paletu možností k vyzkoušení různých vodních a plážových sportů. Východní část je pokryta kamínky a oblázky a proto bývá pro koupání doporučováno mít boty do vody. Na druhou stranu bývá ale klidnější než pláž s pískem na západě. Díky písečnému povrchu se na západní části letoviska soustřeďuje, a to hlavně v nejvyšší sezóně dovolených, nejvíce turistů.

Nákupy

Vedle plavání v moři a dalších sportovních aktivit jsou v čase dovolených v Side populární činností také nákupy. Ve zdejších obchůdcích se dá pořídit spousta tradičních kožených výrobků a šperky. Smlouvání u obchodníků ohledně ceny patří k nezbytnému koloritu a hlasy z tržnic jsou slyšet až dlouho do noci. Výsledkem dlouhého smlouvání pak ale může být koupě nějakého výrobku v Turecku za velmi zajímavou cenu.