Turecký Belek

Dovolená v Beleku

V centrální části Turecké riviéry leží hezké přímořské letovisko Belek. Nachází se na pobřeží Středozemního moře a zdejší hotely bývají považovány za jedny z nejluxusnějších plážových tureckých resortů. Belecké hotely a další ubytovací zařízení jsou schopny pro své hosty vykouzlit tu nejluxusnější dovolenou. V Beleku byly nově postaveny hotelové komplexy, které se hrdě hlásí k těm nejlepším a nejluxusnějším 4 – 5 hvězdičkovým ubytovacím kapacitám v celém Turecku. Od životem kypící Antalye je Belek vzdálen jen asi 30 kilometrů. To je důvodem, proč se tolik turistů během pobytu v Beleku vydává do Antalye alespoň na krátký výlet.

Belek a golf

V okolí Beleku je postaveno šest známých hřišť na golf. Zkušení golfoví hráči tady tak mohou strávit svou ideální dovolenou. Hřiště i potřebné zázemí se nachází v příjemném prostředí uprostřed zeleně jen několik desítek metrů od místních vyhlášených pláží. A tak je zde možné strávit příjemný sportovní pobyt plný aktivit. Hráči golfu se budou v Beleku pochopitelně pohybovat nejčastěji venku. Svůj čas budou dělit mezi pobyt na zdejších greenech a zasloužený odpočinek na plážích.

Belecké pláže

V letovisku Belek se nachází vskutku dlouhé písečné pláže. Ty jsou vesměs orientovány na jih. A i když je Belek populárním prázdninovým střediskem a jeho obliba stále roste, je zde i v současné době možné si na nich najít liduprázdné úseky k bezstarostnému opalování a dovádění v moři. Nejdelší belecká pláž dosahuje délky úžasných 16 kilometrů. Má krásný, jasně bílý písečný povrch a patří mezi elitní skupinu nejhezčích a také nejčistších tureckých pláží.

Želvy

Výbornou čistotu pláží letoviska Belek si oblíbily i mořské želvy Caretta Caretta. Ty se k plážím Beleku rok co rok vrací klást vajíčka. Vzhledem k této skutečnosti je ovšem třeba v některých místech dodržovat jistá omezení. Ta byla v této části Turecka přijata na ochranu těchto vzácných mořských plazů.

Rodinná dovolená

Belek je známý i svým pozvolným vstupem do moře ze zdejších pláží. A tak si tu mohou užívat vodních radovánky i ti nejmenší cestovatelé. V případě, že někoho začne trochu nudit slunění se pod středomořským sluncem, může vyzkoušet jeden z mnoha vodních sportů. K nejoblíbenějším patří parasailing, jízda na banánu, šlapadla, loďky či vodní skútr.

Památky v Beleku

V centru starého Beleku turisté často obdivují starobylé antické hrady a Hadriánovu bránu. Během léta spousty návštěvníků směřují i do blízkého Aspendu. V něm se dá vidět živé hudební vystoupení či divadelní hra v nejzachovalejším římském amfiteátru na světě. Pouze 15 kilometrů od města Belek je pak možné ještě prozkoumat zbytky starověkého města Perge.

Výhodná dovolená

I když se dá dovolená v Beleku prožít luxusním způsobem, finančně nevyjde (nebo spíše nemusí vyjít) ani tak draho. A to zejména v porovnání s jinými místy v Turecku. Své dny dovolené tady turisté obvykle tráví v komfortních hotelech s prvotřídními službami. V hotelových areálech jsou obklopeni členitými hotelovými bazény, čistým azurově modrým mořem s krásnými bílými plážemi a svou dovolenou si vychutnávají pod paprsky horkého středomořského sluníčka.