Kam na Tureckou riviéru

U Středozemního moře

Turecká riviéra náleží k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem ke strávení letní dovolené v oblíbeném Turecku. Nachází se na jihu Turecka a táhne se v délce několika stovek kilometrů. Podél jejího písečného pobřeží šplouchají a se šuměním se v píscích místních pláží rozbíhají vlny křišťálově čistého Středozemního moře.

Rostoucí popularita

Stále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou vody přitahují na dovolenou na Tureckou riviéru každým rokem více a více turistů. Kromě dlouhých pláží a řady antických a středověkých památek je čas, strávený na Turecké riviéře, také o poznávání zdejších přírodních zajímavostí a unikátních výtvorů přírody. Spousta z nich se jinde na světě nenachází. Návštěvníci této oblasti tak často využívají jedinečné příležitosti k poznávání a objevování tohoto bezesporu kouzelného koutu Turecka. A návštěva takových míst je pro turisty na dovolené bezesporu jedinečným zážitkem.

Ubytování blízko pláží

Hlavní ubytovací kapacity byly povětšinou vybudovány podél Středomořského pobřeží. Turistům na dovolené na Turecké riviéře garantují vedle bezprostřední blízkosti k plážím i výbornou turistickou vybavenost. Pomyslným středobodem celé Turecké riviéry je město Antalya. Jde o jedno z nejstarších měst v této části Středomoří. Dějiny Antalye sahají až dvě tisíciletí do minulosti. A skoro všude je tady možno během dovolené nalézt něco zajímavého, co stojí za bližší prozkoumání a poznání.

Taurus

Z jedné strany lemuje Antalyi mohutné horstvo Taurus. Pohoří je unikátní kombinací strmých a drsných hor s úchvatnou flórou a faunou. Do těchto hor turisté často podnikají z Antalye během své dovolené nejrůznější výlety. Vyhledávané bývají i cesty s průvodcem. Ty totiž skýtají možnost zažít během tůry po vrcholcích Tauru něco výjimečného, neboť místní znají v horách takřka každý kout.

Side

Letoviska Turecké riviéry se těší stoupající přízni turistů z celého světa. Kupříkladu městečko Side je typickým příkladem takového prázdninového střediska. Toto letovisko se nachází asi 75 kilometrů východně od Antalye. Pláže se tady svažují do moře jen velmi pozvolna. Jejich povrch je většinou písčitý, v některých místech může přecházet v jemné oblázky. Už během vstupu do města, a to zejména jeho historické části, si návštěvníci na dovolené mohou připadat jako by se obrátili v čase o několik staletí zpět.

Památky

Starověký amfiteátr a impozantní hradby kolem města patří k nejznámějším historickým stavbám v Side. Navštívit tato místa alespoň na krátkou chvíli by měl každý, kdo se vydá buď přímo do Side, nebo alespoň v jeho blízkém okolí tráví svou dovolenou. Historické jádro Side se rozkládá na malém poloostrově, jenž je ze všech stran obklopen mořem. To je velkým bonusem ve vztahu k vodním sportům. Těch si tu totiž návštěvníci Side mohou na místních plážích užít skutečně dosytosti.

Kemer

Kemer, ležící necelých 50 kilometrů jižním směrem od Antalye, kdysi býval jen malou rybářskou vesničkou. Dnes jde o městečko s velkým jachetním kotvištěm, které si oblíbila zejména bohatá klientela. Je třeba říci, že Kemer není tak živý a rušný, jako ostatní známá prázdninová střediska na Turecké riviéře. Tuto skutečnost asi moc nepřivítají jedinci, kteří se chtějí bavit nejen přes den na plážích, ale i po setmění. Naopak rodiny s malými dětmi se dovolenou v Kemeru obvykle velice pochvalují. Vedle pohody určitě potěší hlavně ty nejmenší návštěvníky Kemeru též místní vodní zábavní park. A v neposlední řadě je hlavně mezi dětmi velmi populární kemerské delfinárium.

Belek

Belek je relativně nové a vcelku moderní středisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou bylo započato teprve v 80. letech 20. století. Belecké hotely jsou na vysoké úrovni a svým hostům nabízejí dokonalý komfort a luxus. Populárním místem k prožití dovolené u moře je Belek je hlavně mezi vyznavači golfu. National Golf Club je nejvybavenějším hřištěm na golf v Turecku a patří k nejprestižnějším hřištím nejen v Turecku, ale dokonce v celosvětovém měřítku.

Skvělá destinace pro všechny

Turecká riviéra je zkrátka místem, kde se dá strávit vysněná dovolená u moře bez rozdílu věku. A vůbec nezáleží na tom, zde turisté preferují aktivně strávenou dovolenou, nebo chtějí po celou dobu pobytu v Turecku