Turecké akvaparky

Nabídka akvaparků

Na tureckém území se návštěvníci střetávají s ubytovacími zařízeními a hotely, které mají v příslušenství zahrnuty jednoduché, ale někdy i velké akvaparky. V každém z nich se dá užít vodních hrátek na klouzačkách a tobogánech a dalších vodních atrakcích. Některé hotely v Turecku svým hostům nabízejí už i celé umělé řeky. Kladem je, že v takových hotelích mají ratolesti sami téměř celý den co dělat a jejich rodiče tak nemusejí utrácet dalším peníze za jiný způsob zábavy pro své děti.

Jak se však zachovat v případě, že vodní park u hotelu není dostatečný a nebo hoteloví hosté požadují další atrakce? Pak je potřeba přeci jenom sáhnout do peněženky a vypravit se do některého z velkých akvaparků v blízkosti letoviska, kde takoví turisté tráví svou dovolenou v Turecku. Podél pobřeží Turecka je k nalezení velkých akvaparků hned několik. Výhodou je, že rozlehlejší vodní zábavní parky zajišťují svým návštěvníkům hromadné svozy z konkrétních letovisek v ceně vstupného.

Přehled tureckých akvaparků

A akvaparků v Turecku je skutečně hodně. Podle abecedy se dají navštívit u Alanyie 2, v Antalyi 3, na Bodrumu dva, ve Fethiyi dva, v Istanbulu jeden, v Izmiru dokonce 5, Kemer má 2, v Marmarisu dva a v Side 3. V každém z nich si hosté užijí adrenalin na krkolomných skluzavkách, dlouhých tobogánech nebo na šíleném kamikaze a 40-ti metrovém twisteru s černou dírou. Na nejmenší tady čekají různobarevné skluzavky a malé mělké bazénky plné dětských prolézaček.

Atrakce

Některé zábavní parky v Turecku mají též delfinária, kde se dá podívat na představení s delfíny a dalšími mořskými živočichy. Kdo si troufne, může si s delfíny zaplavat, tento zážitek se pro turisty na dovolené obvykle stává unikátním zážitkem.

Vstupné

Vstup do zábavních parků se značně odlišuje místo od místa. Dospělí často platí asi 35 Eur, děti ve věku 7 – 12 cca. 25 Eur a nejmenší okolo 20 Eur. Je pravdou, že ceny jsou poměrně vysoké, ale za tuto částku pak návštěvníci prožijí v akvaparku celý den a dostanou i malé občerstvení.